:::: MENU ::::

niedziela, 23 grudnia 2012

  • niedziela, 23 grudnia 2012
Nie oszukujmy się - książki to nie jedyny ciekawy sposób na spędzanie wolnego czasu, a grudniowa oferta gier komputerowych jest w tym roku naprawdę bogata.
Pierwszą bez wątpienia interesującą propozycją jest kolejna, piąta już odsłona gry Angry Birds, która jest dostępna za darmo na sprzęt przenośny, oraz za niespełna 30 zł na PeCeta. Niesamowita grywalność, sympatyczne podejście do tematu, przyjemna muzyka i świetna grafika... Jeżeli ktoś obawiał się, że konwencja ptaków-samobójców zniszczy niepowtarzalny klimat Gwiezdnych Wojen, bardzo poważnie się pomylił! Twórcy wykazują się dużym wyczuciem, dając nam grę zabawną, ale nie prostacką, godną porównania (szczególnie pod względem humoru) z analogicznym dziełem w świecie Lego ;)Miłośnicy nieco poważniejszych propozycji powinni sięgnąć po The Elder Scrolls V: Skyrim. W sierpniu tego roku ukazał się dodatek do gry, Dawnguard, oceniany niemal równie wysoko jak ona sama. Oto powraca lord wampirów, Harkon, z niezbyt sympatycznym zamiarem zniszczenia Słońca i sprowadzenia na świat wiecznej nocy. Powstrzymać próbuje go Dawnguard, zakon pogromców wampirów. Główny bohater gry musi przerwać swoje polowanie na smoki i opowiedzieć się po którejś ze stron - i tu akurat gracz ma pełną dowolność. Słowem, jeżeli ktoś ma ochotę, może się zwampirzyć. Dodatek będzie świetnym prezentem dla miłośników Skyrima, którzy jeszcze nie zdołali położyć na nim chciwych łapek.Miłośnikom serii pana powyżej przedstawiać nie trzeba. Najnowsza część Hitmana miała premierę 20 listopada i od razu stała się hitem. Agent 47 zostaje zdradzony i wplątany w tajemniczy spisek. Z maszyny do zabijania stał się zwierzyną łowną, zmuszoną do walki o przetrwanie. Ciekawe lokacje, doskonała grafika, klimat kultowej serii... nowa odsłona Hitmana spełnia wszystkie pokładane w niej nadzieje!Tymczasem w październiku ukazała się już trzecia część gry "Battlefield", chyba najlepszej w tej chwili wieloosobowej strzelanki wojennej na rynku. Kampania solowa jest ciekawa i dopracowana, ale gra robi się naprawdę interesująca dopiero w trybie multi. Gramy postacią szturmowca, zwiadowcy, inżynieria lub żołnierza wsparcia i każdy z nich ma odmienne cechy oraz istotne znaczenie dla całego oddziału. Niestety produkcja nie jest kompatybilna z niektórymi systemami operacyjnymi (Windows XP i starsze).Dla tych, którzy średnio lubią wojny, ale też mają mordercze aspiracje, doskonałą propozycją będzie Far Cry 3. Jason Brody, w wyniku nieszczęśliwego skoku ze spadochronu, ląduje na wyspie, którą władają niespecjalnie przyjaźni i niezbyt normalni piraci. Grupa jego przyjaciół dostaje się do niewoli, a Jason musi przyjść im z pomocą oraz przetrwać w nieprzyjaznym środowisku, pełnym psychopatycznych morderców i naturalnych niebezpieczeństw. Gra jest - tak jak poprzednie tytuły serii - wielką nawalanką, w której możemy mordować w każdy sposób, jaki przyjdzie nam do głowy. I właśnie za to tak kochamy FC, prawda?


A teraz coś dla miłośników bardziej tradycyjnych metod uśmiercania, czyli wielki hit roku 2012 - Diablo III. Tym razem, poza grywalnością i emocjonującą potyczką w systemie hack'n'slash, twórcy zaoferowali nam nieco bardziej rozbudowaną historię. Warto zaznaczyć, że - chociaż gra zebrała sporo dobrych recenzji - nie wszyscy fani byli nią zachwyceni. Grze zarzucano przesadnie epicką, banalną fabułę, niemożność gry w trybie single bez połączenia z internetem, zapożyczenia z mmo, za duża łatwość gry jako ukłon raczej w kierunku nowych użytkowników, brak drzewka rozwoju postaci, bezsensowność niektórych misji oraz chaos i trudności w toczeniu bitew. Mimo wszystko, jest to pozycja godna polecenia, szczególnie dla tych, którzy w Diablo jeszcze nigdy nie grali. Weterani serii mogą być rozczarowani.