:::: MENU ::::

piątek, 17 stycznia 2014

  • piątek, 17 stycznia 2014
Był sobie serial. Serial pod tytułem Firefly, którzy starsi pewnie pamiętają, a wielu młodszych (ekhem, tych w moim wieku też ;)) wygrzebuje jego odcinki z internetowych otchłani, wieńcząc dniami i nocami trwające seanse pełnometrażowym Serenity.

Firefly, jeżeli słynie z czegoś poza tym, że emitowano go w sposób, który ogólnie da się określić mianem beznadziejnego, to z wiernego, aktywnego i zaangażowanego społecznie fandomu. W Polsce szefuje tymże pozytywnym wariatom (mianujących się Browncoatsami) niejaki Kuba Ćwiek.

Może go znacie?Trwa właśnie akcja, reklamowana aktywnie przez tegoż, a piszę do niej, gdyż ma zacny cel. Celem tym są dzieci. To dla nich powstała, napisana przez Ćwieka, a pięknie zilustrowana przez Magdalenę Babińską książeczka dla dzieci, nosząca tytuł Świetlik w ciemności.

Lektura jeszcze przede mną, lecz już teraz zachęcam do zapoznania się ze stroną projektu. Można tam za darmo pobrać e-booka w wersji polskiej lub angielskiej oraz wysłać dotację na rzecz fundacji Kids Need to Read. Ewentualnie zamówić elegancką, papierową wersję w twardej oprawie, z której zysk zostanie przeznaczony na ten sam cel.