:::: MENU ::::

środa, 19 listopada 2014

  • środa, 19 listopada 2014
Dzisiaj u mnie nastrój bardzo urodzinowy. Znalazłam też chwilę, żeby przejść się po księgarniach. W dodatku, zbliżają się Święta. Dlatego skleciłam krótką notkę, w której przedstawię książkowe pozycje, które wpadły mi w oko i mogą okazać się ciekawe.

tytuł: Co kryje twoje imię?
autor: Clara Sanchez
wydawnictwo: Bellona
opis: Wygląda to na dość mroczną literaturę, zarówno jeśli chodzi o warstwę psychologiczną, jak i prowadzenie wątków. Kilka intrygujących tajemnic też się znajdzie. Jeżeli autorka wszystkiego nie schrzaniła - musi być dobrze.
cena: 34,90 zł

tytuł: Przebudzenie
autor: Stephen King
wydawnictwo: Prószyński Media
opis: Bohater z ułomnościami, tajemnica z przeszłości, pytania o drugą stronę życia, małomiasteczkowa mentalność. Wszystko, co Mistrz lubi i za co ja go lubię. Musi się udać, oby tylko nie było zbyt wtórnie.
cena: 42 zł

tytuł: Złota skóra
autor: Carla Montero
wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis
opis: Świat modelek i malarzy z XX wieku. Czy trzeba mówić coś więcej? Wierny portret epoki i środowiska to wszystko, czego śmiałabym wymagać od pozycji. Gdyby podlać to interesującą fabułą oraz dobrze wykreowanymi postaciami, powieść może okazać się naprawdę bardzo dobra.
cena: 34,90 zł

tytuł: Przystań Julii
autor: Katarzyna Michalak
wydawnictwo: Znak
opis: Żartowałam. Nie czytajcie tego chłamu.
cena: 34,90 zł

tytuł: Assassin's Creed. Pojednanie
autor: Oliver Bowden
wydawnictwo: Insignis Media
opis: Powieści z tej serii są zaskakująco dobre jak na książki napisane na podstawie gier. Oferta interesująca przede wszystkim dla tych, którzy je lubią i zbierają. Dla całej reszty przyjemna, rozrywkowa lektura, ale lepiej nie mieć wyjątkowo wielkich wymagań. Można też płakać nad książką, że Ubi wypuścił niedziałające Unity.
cena: 39, 99 zł

tytuł: Religa
autor: Dariusz Kortko, Judyta Watoła
wydawnictwo: Agora
opis: Nie mogę się przekonać, ale tematyka jest diabelnie ciekawa. Książka nie ukazała się tuż po śmierci profesora, więc może nie jest to tylko korzystanie z fali zainteresowania. Z drugiej strony, pozycja pojawiła się w księgarniach w pobliżu kinowej premiery Bogów, co już nie napawa optymizmem. Łamię się, ale jednak wspomnę.
cena: 44,90 zł

Już wkrótce pojawi się Błąd warunkowania Anny Nieznaj, wydany przez Genius Creations. Również polecam. Jeżeli ktoś chce się przekonać, czy warto - tutaj link do opowiadania o Czarnych Kotach, o których jest powieść. Po więcej informacji zaglądajcie na stronę wydawnictwa.